Filters
Пребарување
АКАДЕМИ ТЕЈПС

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата AKADEMI TAPES се занимава со производство, печатење и дистрибуција на:

- Селотејп
- Ленти за затворање на кутии
- ПЕ филмови за амбалажа
- Филмови за заштита на површини
- Дуплофан
- Креп траки
- Стреч фолии

СЕРТИФИКАТИ

ISO 9001 : 20008

Подетално за компанијата

 

АКАДЕМИ ТЕЈПС

 

Компанијата AKADEMI BANT Ltd е основана 1994 година во Турција, незината примарна дејност во почетокот била продажба во секторот на ленти за затворање на кутии, подоцна подобрувајќи го квалитетот и капацитетот таа запоцнала и со свое производство што ја довело до висока позиција на пазарот и таа позиција ја има задржано и денес. Компанијата ја има заштитено марката NOVATAPE, под кое име ги пласира производите на пазарот.

Кон средината на 2010 година во Скопје е основана компанијата AKADEMI TAPES, која е директен и овластен дистрибутер на широкиот асортиман на производи од AKADEMI BANT Ltd:

  • • Обични и печатени ленти – СЕЛОТЕЈП за затвoраwе на кутии (Хотмелт, Акрилик, Природен каучук)

  • • Канцелариски ленти

  • • Ленти за маскирање

  • • Двострани ленти - ДУПЛОФАН

  • • Филм обвивки за заштита на површини

  • • Печатени \ непечатени ролни етикети

Компанијата AKADEMI TIPES работи според ISO стандардите и поседува ISO сертификат, задоволувајќи ги потребите на своите потрошувачи, како што се: ниски цени, висок кавалитет, навремена достава и широк асортиман на производи, по што се одвојува од конкурентите.

Двостран селотејп - ДУПЛОФАН

Дуплофан – двостран селотејп е со солвентна и хотмелт база, има способност за јако лепење со посебно лепило и високи перформанси.

Види повеќе

ПЕ филмови за амбалажа

Се употребува за виткање на алуминиумските и ПВЦ профили за врати и прозорци

Види повеќе

 
Селотејп

Самолепливи ленти, се употребуваат за секаков вид затворање на кутии, пакети и амбалажа. Може да се користи и како безбедносна лента

Види повеќе

 
Креп трака

Креп траките на AKADEMI се употребуваат за индустриска и општа примена, силно лепат и можат да се одлепат без да остават траги, нудат решение за многу ситуации. Не оставаат трага и на високи температури.

Види повеќе

 Филмови за заштита на површини

AKADEMI ги користи последните технологии со лепилата кои се на солвентна база и отпорни на вода, што ќе ви овозможи да ги доставате вашите производите до крајниот потрошувач без да се оштетат, изгребат и извалкаат.

Види повеќе

  
Стреч фолија

Стреч фолија за палети, при пакувањето на производите за доставување до клиентот потребно е да се измотаат со стреч фолија за да се спречи дисперзија.

Види повеќе
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Качанички пат бр. 258, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Ена Улач - Агент за продажба


Мапа