Filters
Пребарување
АМ КОМЕРЦ

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АМ КОМЕРЦ се занимава со изработка на ПВЦ градежна столарија од програмата на REHAU, профили GENEO и EURO 70

- ПВЦ прозорци
- ПВЦ врати
- Лизгачки врати
- Ролетни
- Комарници

Авторизиран REHAU партнер во Македонија

Подетално за компанијата

АМ КОМЕРЦ

Компанијата АМ КОМЕРЦ се занимава со изработка и монтажа на ПВЦ градежна столарија од програмата на REHAU, профили GENEO и EURO 70

 • • ПВЦ прозорци

 • • ПВЦ врати

 • • Лизгачки врати

 • • Ролетни

 • • Комарници

АМ КОМЕРЦ е авторизиран REHAU партнер во Македонија.

am-komerc-clubeconomy
am-komerc-clubeconomy

GENEO

GENEO прозорци за совршено домување

Прозорците направени од GENEO прозорските профили имаат извонредна топлинска изолација и се исклучителни и единствени на пазарот. Профилот GENEO е изработен од совршен спој на влакна на материјалот RAU-FIPRO, кој го прави прозорецот екстремно стабилен и екстремно лесен!

 • • Заштеда на енергија до 76%

 • • Длабочина на вградување: 86 mm

 • • 6 комори

 • • Високата заштита од провала

 • • Звучна изолација до класа на заштита 5

 • • Лесно чистење на прозорците, благодарение на мазната површина

 • • GENEO го има и како профил за влезни врати и лизгачки врати

EURO DESIGN 70

EURO DESIGN 70 едноставно повеќе радост во животот

EURO DESIGN 70 се профили за прозорци кои обезбедуваат многу светлина благодарение на особено тенкиот дизајн. Пространиот поглед и сончевите зраци се важен придонес за вашата благосостојба.

 • • Соби со многу светлина 

 • • Одличната заштита од провали

 • • Одлична заштита од бучава

 • • Совршена топлинска изолација

 • • Лесно чистење

 • • Дебелина на профил 70 mm

 • • 5 комори

am-komerc-clubeconomy
АМ КОМЕРЦ е семејна компанија, постои од 1994 година. На почетокот се занимававме со алуминиумска столарија, а од 2002 година ја почнавме соработката со РЕХАУ и изработуваме ПВЦ прозорци и врати.
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Егејска бр. 10, 1000 Скопје
Ул. 9, бр. 78 а, село Батинци, 1051 Скопје - Погон
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Сенат Демири