Filters
Пребарување
АМПЛАСТ ГРУП дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АМПЛАСТ ГРУП е застапник на палетата производи за обработка, заштита и нега на дрвени подови од шведскиот производител Bona AB, бренд број еден во светот кога станува збор за воденобазирани лакови за дрвени подови

Од 2013 година АМПЛАСТ ГРУП започна соработка и со италијанската фирма Vermeister S.p.A., која исто така, е светски познат производител на еколошки воденобазирани лакови за дрвени подови

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ СМЕ ЗА СОРАБОТКА СО:

Заинтересирани за соработка со фирми кои сакаат да ги продаваат производите од програмата на BONA SWEDEN

АМПЛАСТ ГРУП дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

АМПЛАСТ ГРУП

Компанијата АМПЛАСТ ГРУП дооел од Охрид постои од 2013 година и претставува наследник на АМПЛАСТ доо Охрид, која беше формирана во 1993 година. Во периодот до 2001 година, фирмата се занимаваше со производство на пластична амбалажа, но од октомври 2001-та го проширува своето делување и со трговија на големо со еколошки воденобазирани лакови за дрвени подови.

Image Designers

BONA AB

Ние сме застапници на палетата производи за обработка, заштита и нега на дрвени подови од шведскиот производител Bona AB, кој е бренд број еден во светот кога станува збор за воденобазирани лакови за дрвени подови.

Bona AB е шведска семејна компанија, со стогодишна традиција. Bona AB денес е присутна во повеќе од 70 земји низ целиот свет, преку своите филијали и дистрибутери. Програмата на Bona AB опфаќа производи за инсталирање, оддржување и реновирање на дрвените подови во текот на целото нивно траење. Имаат решенија за професионалци, сопственици на куќи и производители на паркет.

Image Designers

Подни лакови

Независно дали барате сјај, боја, отпорност на лизгање или трајност, АМПЛАСТ ГРУП е во можност да Ви понуди решение. Ви гарантираме првокласни резултати – убав, траен и лесен за оддржување дрвен под, ако ги користите Bona лаковите.

Види Повеќе  

Машини

Со Bona машините си ја олеснувате работата и се штитите од проблеми. Овие машини се разумна инвестиција, ќе работите поефикасно и вашите муштерии ќе бидат задоволни.
 

Види Повеќе  

Оддржување

Знаеме дека Вие си ги сакате дрвените подови и дека сте загрижени за нивното одржување. Bona 100 години вложува во своето професионално искуство за Вие да сте сигурни дека ја правите вистинската работа за вашиот дрвен под да трае со генерации.

Види Повеќе  

Алат & Додатоци

Bona има развиено специјални алат за изведување на дрвени подови, од ваљаци и апликатори, до вреќи за прашина, како и алати за одржување.
 
 

Види Повеќе  
Заживејте го подот !!!
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Димитар Влахов бр. 35, 6000 Охрид
Град: Охрид
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Зафир Петанов


Мапа