Filters
Пребарување
АРИС ДЕГРАС дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АРИС ДЕГРАС се занимава со производство на средства за:

- Хигиена и чистење
- Лична хигиена
- Дезинфекција
- Дезинфекција на раце
- Детергенти
- Средства за чистење во индустријата

 

АРИС ДЕГРАС дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

АРИС ДЕГРАС - 30 ГОДИШНА ТРАДИЦИЈА
ВО ПРОИЗВОДСТВО НА СРЕДСТВА ЗА ХИГИЕНА

DeGRASS

Универзален и концентриран детергент за сите видови масни и трајно нечисти површини.
 

LUCE

Моќна формула за ефикасно и лесно отстранување на нечистотии за сите стаклени површини.

PONTE

Грижливо произведен детергент за рачно миење на садови со козметички препарати за заштита на рацете.

UNIVERSAL

Универзално средство за сите видови подови, чисти длабински и ја остава површината блескаво чиста.

АРИС ДЕГРАС доо Куманово е основана во 1993 година, како една од првите компании за производство на средства за хигиена во регионот, во форма на занаетчиска работилница.

aris-degras-clubeconomy
aris-degras-clubeconomy

Денес АРИС располага со модерни производствени и магацински капацитети, широка палета на производи и развиена субдистрибутерска и микродистрибутерска мрежа на териториите на Македонија, Србија, БиХ и Косово.

Нашата палета брои околу 50 производи, кои се распоредени во следниве категории:

• средства за отстранување на дамки
• средства за одзатнување на одводи
• средства за миење садови
• средства за дезинфекција
• средства за отстранување наслаги од бигор
• абразивни средства, средства за WC школки
• средства за стакло
• средства за подови
• политура за мебел
• течни детергенти за алишта
• омекнувачи
• течни сапуни за миење раце
• гел за дезинфекција на раце
• шампон за коса
• регенератор за коса
• широк асортиман на средста за чистње за потребите во индустријата
aris-degras-clubeconomy
aris-degras-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. 3та Македонска Ударна Бригада бр.46, 1300 Куманово
Град: Куманово
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)31/437 695

Социјални медиуми

Лице за контакт