Filters
Пребарување
ДАМЈАНОВ доо

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ДАМЈАНОВ е специјализирана за изработка на производи од текстил:

- Медицински маски
- Скафандери
- Мантили
- Кошули
- Работна облека
- Униформи

Подетално за компанијата

ДАМЈАНОВ

Почетоците на компанијата ДАМЈАНОВ датираат уште од 1960 година и е една од водечките текстилни компании на македонскиот пазар. ДАМЈАНОВ има повеќе од 400 вработени, професионален тим способен да ги исполни сите фази во текстилното производство – моделирање, кроење, шиење, пеглање, пакување, продажба.

Фабриката е опремена со сите потребни машини за шиење: КАД / КАМ, автоматско сечење, везење, автоматски и полуавтоматски машини за шиење, пеглање со Veit технологија, како и 8 автоматски линии за производство на маски за лице за еднократна употреба...

damjanov-clubeconomy
damjanov-clubeconomy

Производство на
кошули

Модните кошули се половина од нашето производство и со гордост може да кажеме дека сме лидери во оваа област. Нашите кошули се изработени од најпријатни материјали, се со врвен квалитет и со совршени шавови. ДАМЈАНОВ има и сопствен брен на кошули под името NICO.

damjanov-clubeconomy

Производство на работна и заштитна облека

Во нашиот голем асортиман нудиме квалитетна работна облека за сите дејности која ќе овозможи работникот да се чувствува удобно во текот на работниот ден и притоа да биде заштитен од можните ризици кои ги носи работното место.
 

damjanov-clubeconomy

Производство на заштитни маски и заштитни скафандери

Производство на висококвалитетни трослојни неткаени маски за еднократна употреба.

Маската за лице е без латекс и за нејзино производство користиме сосема нов хипоалергичен материјал, без мирис и без влакна. Маските имаат 99,52% бактериска филтрација и се со плава, бела или зелена боја, а може да се направат и со друга боја по нарачка.

damjanov-clubeconomy

Производство на заштитни скафандери за еднократна употреба

Заштитна наметка за еднократна употреба, со еластична капа и ракави и патент, изработена со нова технологија на хипоалергичен материјал, без мирис и без влакна. Во зависност од потреите на клиентот ги имае во различни величини (S, M, L, XL) и во две бои сина и бела.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Бул. Македонија бб, 2320 Делчево
Град: Делчево
Држава: Македонија


Телефони

+3879 (0)71/319 907

Социјални медиуми

Лице за контакт
Документи