Filters
Пребарување
ХАРБИНИ КОЗМЕТИКА доо

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Трговија на големо и мало со козметички производи

Harbini Cosmetica на македонскиот пазар ги носи бредовите: Catherine Arley, Hobby, Golden Rose, Classics, RoxanneSolingen, LionessBioxsine и Makeup Revolution

ХАРБИНИ КОЗМЕТИКА доо

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

HARBINI COSMETICS

Компанијата HARBINI COSMETICS е основана во 1996 година во Тетово.

Првично почна со декоративна козметика на брендот CATHERINE ARLEY. Kомпанијата го прошири асортиманот и почна да увезува и дистрибуира и други брендови кои за прв пат се појавија на македонскиот пазар, и актуелно се едни од најразвиените и најпознатите брендови на козметика во нашиот пазар.

Harbini-Kozmetiks-clubeconomy
Harbini-Kozmetiks-clubeconomy

GOLDEN ROSE, CLASSICS, ROXANNE

Во 2013 година, компанијата почна со увоз на брендот HOBBY, кој може да го најдете во сите доброснабдени продавници и во сите маркети во нашата држава. Во мај 2005 година HARBINI COSMETICS стана генерален дистрибутер на декоративната козметика на GOLDEN ROSE и CLASSICS, како и на парфемите ROXANNE.

SOLINGEN, LIONESS, BIOXSINE

Исто така, во 2005 година HARBINI COSMETICS почна да ги увезува и производите на SOLINGEN и на LIONESS, како и шампонот против опаѓање на косата BIOXSINE, кој веќе е познат производ во Македонија и е достапен во сите аптеки.

Harbini-Kozmetiks-clubeconomy

Во моментот HARBINI COSMETICS ги увезува брендовите: Golden Rose, Classics, Roxanne, Bioxsine, Bioblas, Hobby, Catherine Arley, Solingen, Lionesse (TARKO) и постојано работи да понуди што поинтересни производи и иновации за своите потрошувачи. Следејќи ја оваа определба од неодамна на македонскиот пазар ги нуди и производите на познатиот светски бренд Makeup Revolution.

Harbini-Kozmetiks-clubeconomy
Harbini-Kozmetiks-clubeconomy

ПРОДАЖНИ САЛОНИ

HARBINI COSMETICS функсионира како со големопродажба со главниот магацин во Тетово, и со малопродажба со своите продажни салони и тие: во Скопје (ГТЦ, Рекорд, Градски Ѕид - Центар, Рамсторе и Скопје Сити Мол), во Тетово со 5 продажни салони, во Охрид 1 продажен салон и во Струга 1 продажен салон. Неодамна Харбини Козметикс ја продолжи својата активност во Словенија со уште 4 продажни салони.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Илинденска бб, П. Фах 46,
1200 Тетово
Град: Тетово
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи