Filters
Пребарување
I am WATER SCARDICA

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

I am WATER SCARDICA, Артерзианска вода од подножјето на Шар Планина

iam-water-clubeconomy

IAM WATER SCARDICA

Меѓународниот институт за вкус и квалитет - iTQi - со седиште во Брисел е водечка светска организација посветена за сертифицирање на ВКУСОТ на производи за исхрана и пијалок.

Подетално за компанијата

 
taste me once, love me forever!

I am WATER SCARDICA

 

Природна изворска ниско-минерална

I am WATER SCARDICA е природна изворска ниско-минерална aлкална конзумна вода, која извира во недопрена природа под падините на Шар Планина, на 1040 метри надморска височина, во чиста и еколошка средина. Имено, ниското ниво на минерали кои водата ги содржи во себе, а посебно ниското ниво на натриум (кој е застапен само со Na = 2.1мг/л) ја прави апсолутно погодна особено за децата од секоја возраст и за трудниците, со што, добиваат „лесна“ хидратација без бубрежно оптоварување и седиментација. I am вода, покрај за конзумација како чиста вода, може да се користи и за подготовка на адаптирано млеко, чаеви и разни пијалаци, како и за подготовка на разни инстант млечни и други кашички.

Покрај ниската минерална структура, посебен бенефит на телото му дава степенот наалкалноста (Рh-7.2), која водата ја содржи Iam WATER SCARDICA, што е идеално за целото семејство.

Визија

I am WATER SCARDICA е визија на сопружниците Мимоза и Авни Тачи, родени и растени во Тетово, кои се основачи на компанијата Sun and Stars, која слави 20 годишно постоење. Шар Планина располага со најквалитетната артерзианска вода, споредена со 10 најдобри води во светот. Кога Мимоза и Авни ја пробале артерзианска вода знаеле дека водата е една од најдобрите во светот. Со макотрпна работа и решителност го основале брендот I am WATER SCARDICA®.

Посветени и истрајни, со јасна визија, нивната желба е ова вода да се полни и да се дистрибуира до потрошувачите кои го ценат квалитетот.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Село Одри, 1224 Теарце, Тетово
Град: Тетово
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)76/256 899

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа