Filters
Пребарување
Пекара АЛЕКС дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата Пекара АЛЕКС се занимава со производство на:

- Леб и бели печива
- Слатки пити и колачи

Подготвени на традиционален начин со природен квасец, без конзерванси

ЛЕБ ПЕЧЕН НА ДРВА

Пекара АЛЕКС дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

ПРОИЗВОДСТВО НА ЛЕБ

Пекара АЛЕКС дооел која веќе петнаесет години е присутна на македонскиот пазар се занимава со производство на повеќе видови леб направен по традиционални македонски рецепти, но и леб од други специјални типови брашно.

Пекара АЛЕКС е веќе позната по своите: леб печен на дрва, интегрален леб, пченкарен леб, р’жан леб, итало микс, чиабата, р’жана чиабата, чиабата со маслинка, лебот стар вршник, крцкав леб, витално протеински леб и без глутенски.леб

pekara-aleks-clubeconomy

ГОЛЕМ ИЗБОР НА СОЛЕНИ И СЛАТКИ ПЕЧИВА

Во нашата програма има и голем избор на солени и слатки печива, од кои би ги издвоиле: геврек Алекс, триаголник со кајмак, роловано мрсно, роловано посно, триаголник со кашкавал, пица фил, триаголник од интегрално пециво со шунка кашкавал и со зденка, маслинка, интегрален геврек со маслинка, рибица, триаголник со биено сирење, геврек зденка сланина, лиснато во виршла, зелник зденка маслинка, зелник кашкавал печурки, плочка, бурек со месо, бурек со изварка, бурек со пица фил, фета сендвич, печеница сендвич, ладен сендвич, пастрмајлија свинска, пастрмајлија пилешка, панцерота, геврек обичен, геврек варен, киснато, перек баварски. Како и слатките печива: штрудла со чоко крем, штрудла со јагода и ванила, штрудла со вишна и ванила, штрудла со ванила, штрудла со шумско овошје, штрудла со јаболко и цимет, бовча...

pekara-aleks-clubeconomy
pekara-aleks-clubeconomy

ПЕКАРА АЛЕКС

Компанијата Пекара АЛЕКС дооел е основана во април 2002 година. На почетокот се занимававме само со производство на селкси леб кој го продававме преку трговската мрежа во Прилеп. Лебот беше, а и денес е, со врвен квалитет, направен на традиционален начин со природен квасец, печен на дрва, што беше новина на пазарот и беше веднаш прифатен од потрошувачите. Тоа придонесе да почнеме да ја шириме дистрибуцијата, прво во околината на Прилеп, а потоа и низ градовите во Македонија.

ДИСТРИБУЦИЈА

После две години почнавме со дистрибуција на лебот во Охрид и во Струга. Во 2011 година нашиот селски леб веќе можеше да се купува во Скопје.

Во 2015 година отворивме млечен ресторан во центарот на Прилеп, каде произведуваме и продаваме повеќе од 50 видови леб и бели печива, а во септември 2017. отворивме уште еден млечен ресторан во Прилеп.

pekara-aleks-clubeconomy

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Марксова бр. 44, 7500 Прилеп
Град: Прилеп
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Александар Ристески


Мапа