Filters
Пребарување
РЕСТОРАН 14

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Лоциран во населбата Тафталиџе, РЕСТОРАН 14, е место што ги сплотува гурманството и релаксацијата

Спојот на традицијата и модерното, спокојството, квалитетот на услугата, одличната храна и пијалак овде се задолжителни

Подетално за компанијата

РЕСТОРАН 14

Ресторан 14 е лоциран во населбата Тафталиџе. Основан е во 1998 година и е ресторан од 3 ѕвезди категорија кој е застапник на традиционалната македонска кујна со примеси на медитерански специјалитети.

restoran14-clubeconomy
restoran14-clubeconomy

КВАЛИТЕТ

Со капацитет од 180 места, на површина од 120 квадратни метри внатрешна површина, 110 квадратни метри затворена тераса и 235 квадратни метри отворена тераса “14-ка” е место што ги сплотува гурманството и релаксацијата. Симбол за место што ги овековечува старите пријателства и создава нови. Ресторанот со својот високопрофесионален персонал нуди мени чиј квалитет е само мал дел од целината наречена “14-ка”.

СПОЈ НА ТРАДИЦИЈАТА И МОДЕРНОТО

Спојот на традицијата и модерното, квалитетот на услугата, одличната храна и пијалок и спокојството овде се задолжителни. Да се ужива кај нас е доживување што се споделува со блиските, пријателите, доживување што се памети и прераскажува. Приказните врзани за “14-ка” се неброени и прераскажувани. За нови љубови и за стари пријателства, за коалиции и сојузи, за слави и радост.

restoran14-clubeconomy
restoran14-clubeconomy

ВЕСЕЛБИ И КЕТЕРИНГ

Секојдневно, многу семејства, пријатели и познаници избираат за појадок, ручек или вечера да уживаат во некој од специјалитетите на ресторанот. Ресторанот нуди организација на секаков тип веселби и кетеринг.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Лондонска бр. 6, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи