Filters
Пребарување
СОКО Горица дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата СОКО се занимава со производство на:

- АМИГО овошни пијалоци 200 мл
- ВитаГO овошни пијалоци 200 мл

СЕРТИФИКАТИ

ISO 22000:2005

ЗАИНТЕРЕСИРАНИ СМЕ ЗА СОРАБОТКА СО:

Трговци и дистрибутери на храна и пијалаци

СОКО Горица дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

СOKO Дооел Скопје е семејна фирма со 25-годишна традиција, специјализирана за производство на сокови во дојпак пакување од 200 мл. Фирмата поседува висок производствен капацитет како и HACCP и ISO 22000 сертификати за квалитет.

Нашата компанија е извозно ориентирана и 90% од годишното производство се пласира на странските пазари.

Нашиот асортиман се состои од:

Амиго

овошен пијалак (со 10% овошје, без конзерванси, вештачки бои и засладувачи).
Рок на траење 12 месеци.

 • • Портокал

 • • Праска

 • • Јагода

 • • Јаболко

 • • Вишна

 • • Шумски коктел

 • • Боровница

 • • Мултивита коктел

 • • Снешко (новогодишен дизајн со вкус како мултивитамин)

soko-clubeconomy

ВитаГO

овошен пијалак (со 10% овошје, без конзерванси, вештачки бои и засладувачи).
Рок на траење 12 месеци.

 • • Портокал

 • • Праска

 • • Јаболко

 • • Јагода

 • • Јаболко-банана

 • • Шумски коктел

 • • Мултивита коктел

soko-clubeconomy

Како конкурентни предности на нашите производи можеме да ги нагласиме:

 • Високо контролираниот квалитет

 • Атрактивниот дизајн

 • Практичното пакyвање

 • Високо конкурентните цени

Тарифниот број за двата брендови е: 2202100000.

За сите 15 врсти на сокчиња можеме да издадеме EUR1.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул.1526, бр.25, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Весна Љушиќ


Мапа

Документи