Filters
Пребарување
АЛМА-БП

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата АЛМА-БП се занимава со продажба и сервис на нова и употребувана професионална опрема за:

- Перење
- Сушење 
- Пеглање
- Кетеринг опрема

Продажба и сервис на нова и поволна опрема

Професионална опрема за угостителство и хорека - Alma Catering

Дознај Повеќе » Facebook »
alma-bp-clubeconomy

Подетално за компанијата

 
најдобри и најекономични решенија

АЛМА – БП

 

Компанијата АЛМА – БП е водечки дистрибутер на нови и репарирани професионални машини за перење, сушење, пеглање и кетеринг опрема на македонскиот и пазарите од другите балкански земји.

Веќе 18 години се стремиме да ги задоволиме потребите на нашите клиенти, нудејќи им најдобри и најекономични решенија за нивните потреби. Работејќи од нашата база во Кавадарци, оперираме во балканискот регион и снабдуваме и сервисираме најразлични сектори: угостителство, здраство, образование, компании што се занимаваат со хемиско чистење, јавниот сектор и самоуслужни перални.

АЛМА – БП на клиентите им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реномирани светски производители и тоа:

  • Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми

  • Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми

  • Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина

  • Кетеринг опрема

За сета опрема што ја продаваме имаме обезбедено сервис и резервни делови.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Шишка бр. 16, 1430 Кавадарци
Град: Кавадарци
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)71/377 877

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа