Filters
Пребарување
ЧЕЗА КОМЕРЦ

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ЧЕЗА КОМЕРЦ се занимава со трговија со зрнести плодови, семки, зачини, сушени плодови, масти, масла, адитиви, ароми, суровински материјали за слаткарска, пекарска, пиварска и сокарска индустрија, месо преработувачка индустрија и индустрија за пакување

Печење и подготовка на зрнести производи
NUTINI - Бренд за јаткасти плодови и сушено овошја, пакувани во повеќе грамажи од 30 - 800 грама, во вакуум или во обична фолија

KIBELA - Бренд за зачини, зрнест зеленчук и останати производи од традиционалната програма, пакувани во фолија, во грамажи од 20 - 90 грама

РЕФУСНИ ПРОИЗВОДИ - Рефусни јаткасти производи, зачини и суровини

Контејнерски транспорт со сопствени возила на релација: Скопје - Солун - Скопје

СЕРТИФИКАТИ

Подетално за компанијата

ЧЕЗА КОМЕРЦ

ЧЕЗА КОМЕРЦ е приватна компанија, формирана во 1990 година. Главната дејност на компанијата е трговија со зрнести производи, семки, зачини, сушени плодови, масти, масла, адитиви, ароми и суровински материјали за слаткарсво, пекарство, пивска и месна индустрија,
индустрија за сокови и пакување.
ЧЕЗА КОМЕРЦ соработува со повеќе од 40 земји од Европа, Азија, Африка, Северна и Јужна Америка.

Во компанијата работат повеќе од 30 вработени, а годишниот обрт од 15 000 тони ја прави ЧЕЗА КОМЕРЦ сериозен партнер во регионот и пошироко. Успешната работа на ЧЕЗА КОМЕРЦ во изминатите години на повеќе пати беше наградена со златни медали во бизнис центрите, како: Мадрид, Лондон, Цирих и Прага.

Види повеќе
ceza-komerc-nutini-kibela-refus-clubeconomy

KIBELA

Зачини, зрнест зеленчук и останати производи од традиционална програма во фолија
со грамажа од 20 – 90.

ЧЕЗА КОМЕРЦ под брендот Кибела издвои состав, од три главни житарски производи коишто најмногу придонесуваат во вашиот начин на исхрана, а притоа секако, и за вашето здравје. Огромната количина на витамини (A, C, D) и минерали (Калциум, Железо, Магнезиум, Потасиум, Магнезиум, итн.), се само дел од основните хранливи состојки кои се содржат во житарските производи, и придонесуваат истите, да бидат основна состојка на секоја здрава исхрана. Покрај одличниот вкус, кој ние го гарантираме, тука е и, најголемата придобивка за вас, здравиот живот.

Кибела ви овозможува долг и здрав живот
Производи
ceza-komerc-nutini-kibela-refus-clubeconomy

NUTINI

Јаткасти плодови и суви овошја со врвен квалитет, достапни во повеќе грамажи од 30-800g, пак. во вакуум или во регуларна фолија.

Главна одлика на овие производи, и она што ги издвојува како најомилени јатки, покрај нивниот одличен вкус, е и тоа што содржат масти и многу неопходните за вашиот живот јаглени хидрати, а исто така и цинк и фитостерол.

Уживајте во Нутини
Производи
ceza-komerc-nutini-kibela-refus-clubeconomy

РЕФУС ПРОИЗВОДИ

ceza-komerc-nutini-kibela-refus-clubeconomy
СЛАТКАРСТВО

Агар – агар, амониум бикарбонат, аспартам, цимет, гликозен сируп, какао, какао путер, кокосово брашно, млеко во прав, модифициран скроб, мрвици, нишесте – скроб, палмина маст, палмино масло, ванила.

ПЕКАРСТВО

Афион, амониум бикарбонат, ким, маслиново масло, пченица, палмина маст, палмино масло, пециво, сода бикарбона, сушен кромид, сусам, масло од кикирики.
 

КОНЗЕРВАНСИ И АДИТИВИ

Цикламат, Аспартан, Декстроза, Калиумбисулфат, Конзерванс, Ксантан гума, Лецитин, Лимонска киселина, Натриум бензонат, Сахарин, Сорбитол, Винобран, Витамин Ц.
 

ЗАЧИНИ

Чај, бибер, цимет, црвен пипер, каранфил, ким, кориандер, ловоров лист, лук во прав, мушкатов орев, најкфирц, оригано, ванила.
 

СУШЕНИ ПЛОДОВИ

Сушен кромид, сушен лук, суви кајсии, суви сливи, суви смокви, суво грозје, урми.
 
 

ЗРНЕСТИ ПРОИЗВОДИ

Бадеми, бразилски орев, фстци, грав, индиски ореви, кафе, кикирики, лешници, леќа, леблебија, ореви, ориз, пченица, пченка за пуканки, семки, сончоглед, сусам.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Населба Илинден бб, 1041 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа