Filters
Пребарување
КОМФИ АНГЕЛ доо

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата КОМФИ АНГЕЛ е специјализирана за производство и продажба на јоргани, перници, заштитници за душеци, како и разни видови постелнина. 

Стационирани во Прилеп на површина од 28.000 м2, во моментов располагаме со големи производствени капацитети, кои на неделно ниво изнесуваат 150.000 перници, 70.000 јоргани, 60.000 заштитници за душеци, 50.000 торби, 70.000 постелнини и 30.000 наддушеци

СЕРТИФИКАТИ

STANDARD 100 од OEKO-TEX® класа I и II
BSCI
ISO 9001:2000
GRS Сертификат

КОМФИ АНГЕЛ доо

Подетално за компанијата

Comfy Angel

comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy

Somnia Shop

comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy    comfy-angel-clubeconomy

vinarija-eros-clubeconomy
ПЕРНИЦА СО ПЕРДУВИ

Перница со пердуви со класична форма чиј полнеж се природни пердуви од гуска, нуди максимално ниво на поддршка на вратот и главата, како и правилна поставеност на ‘рбетот за време на спиењето.

1.399 ден.
1099 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
BALOON ПЕРНИЦА

Мека , памучна перница со класичен изглед која одговара за сите оние кои спијат на висока потпора.

500 ден.
299 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
ALOE VERA ПЕРНИЦА

Перница чија навлака е изработена од најквалитетен микрофибер, третиран со екстракт од Алое Вера кој обезбедува чувство на мирен и спокоен сон.

 
499 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
4 СЕЗОНИ ЈОРГАН

Лесен и повеќенаменски 2во1 јорган составен од 2 јоргански панели со различна тежина, наменет за секој период од годината.

 
899 ден. – 1.299 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
RAINBOW ДЕТСКИ СЕТ

Различните принтови со кул и забавни дезени се одличен декоративен елемент за сечија детска соба, идеални и омилени кај децата.
Детскиот сет вклучува единечен јорган и една перница.

 
699 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
STRIPE МАШКИ СЕТ

Различните принтови со кул и забавни дезени се одличен декоративен елемент за сечија детска соба, идеални и омилени кај децата.
Детскиот сет вклучува единечен јорган и една перница.

 
699 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
ПАМУЧНИ ПОСТЕЛНИНИ

Памучна постелнина со луксузен изглед, достапна во 2 димензии.

 
1.299 ден. – 1.799 ден.
vinarija-eros-clubeconomy
SOFT TOUCH ЗАШТИТНИК

Мека и удобна подлога за спиење која покрај удобност и заштита на вашиот душек овозможува и одлична терморегулација.

 
270 ден. – 430 ден.

Подетално за компанијата

КОМФИ АНГЕЛ

Специјализирани сме за производство и продажба на постелнина. Нашиот асортиман брои многу различни квалитети и дизајни на материјали. Дополнително, изработуваме и специфични постелнини, како што се на пример водоотпорните, анти бактериските и огноотпорните производи.

Примарни производи кои ги произведуваме во фабриката се перници, јоргани, прекривачи, заштитници за јога, вреќи за спиење и сите останати аспекти на постелнински чаршави, јоргански навлаки, навлаки за перници, и сл. Во моментов, се простираме на површина од 22500м2 и имаме достигнато бројка од 1000 вработени. Имаме големи капацитети од околу 250.000 производи на неделно ниво, бројка која можеме и да ја зголемиме согласно побарувањата на купувачите. Главни европски земји во кои извезуваме во моментов се Франција, Англија, Белгија, Холандија, Германија, Хрватска, Словенија, Полска, Србија, Италија, Малта, Грција, Бугарија, Романија, Данска, Естониа, Шведска и Финска, а од не-европските во Бразил и Кувајт, со тенденција да се прошириме уште повеќе.

comfy-angel-clubeconomy
comfy-angel-clubeconomy

СЕРТИФИКАТИ

Успехот на бизнисот е директен резултат на стратегискиот менаџмент. Од година во година внесуваме инвестиции во најнова технологија и ги зголемуваме капацитетите каде што е потребно. Ова заедно со водечката продажна сила и свесноста за пазарот води кон наш континуиран раст. Покрај нашиот активен тим за продажба, имаме и голем број претставници низ Европа. Ова ни помага да допреме до нови клиенти. Ние учествуваме на саемот Heimtextil Trade во Франкфурт секоја година, каде што добиваме шанса да се запознаеме со нашите клиенти лице в лице. Comfy Angel постигна фабричка акредитација за BSCI, Oekotex и работиме според ISO 9001 стандардите. Имаме и GRS сертификат кој отвора можности за работење во категоријата рециклирана постелнина. Задоволството на клиентите е високо на нашата листа и се стремиме да имаме најдобар квалитет, цена и услуга.

comfy-angel-clubeconomy

НАШАТА ЦЕЛ

Имаме и мал локален пазар, кој исто така настојуваме да го зголемиме до одредени граници. Целите на нашата компанија се следниве:

  • • Да ги задоволиме потребите на нашите купувачи преку квалитет, цена и време да доставување

  • • Да тргуваме преку подобри од очекуваните стандарди

  • • Да ја почитуваме околината во која работиме

  • • Да развиваме нови производи преку сопствена иницијатива

  • • Да развиваме добри бизнис врски со нашите купувачи и партнери

  • • Да тргуваме со етички стандарди и правилни безбедносни & здравствени процедури

  • • Да ја одржуваме околината во која работиме безбедна, чиста и контролирана

comfy-angel-clubeconomy
comfy-angel-clubeconomy
Ирена Јакимоска: „Градиме компанија која ќе постои и после нас“

НАШИОТ ТИМ

Горди сме на нашиот менаџерски тим и на вработените полни со ентузијазам и дух за тимска работа. За константно подобрување, имаме редовни работни состаноци со вработените од сите сектори.

Една од нашите најголеми предности е нашата добра географска позиционираност. Ситуирани сме на крстосницата на Балканот и имаме лесен копнен пристап до скоро сите европски земји. Работиме по еквиваленти на ISO 9001:2000 Стандардите, и соодветствуваме со англиските регулативи за заштита & здравје. Во однос на ова, редовно сме тестирани од нашите купувачи и ги имаме добивано највисоките рејтинзи на техничките и етичките тестови кои секогаш се од меѓународна природа. Нашиот квалитет и етичка работа се поддржани и со меѓународно признатиот OEKO tex сертификат 100.

comfy-angel-clubeconomy
comfy-angel-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Александар Македонски 1 г/13,
7500 Прилеп
Град: Прилеп
Држава: Macedonia


Телефони

+389 (0)48/424 553

+389 (0)48/424 553  локал 202

+389 (0)71/226 001 - Сомниа продавници

Социјални медиуми

Лице за контакт

ПРОДАЖБА - Христијан Божиноски
hristijanb@comfy-angel.com.mk +389 (0)71/360 303
НАБАВКА - Давор Ацески
Davor@comfy-angel.com.mk +38975302430
МАКЕДОНСКИ ПАЗАР - Марија Стеваноска
Темелкоска marijas@comfy-angel.com.mk +389 (0(71/360 393


Мапа

Документи