Filters
Пребарување
ДЕ-ЛО ХИГИЕНА

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

ДЕ-ЛО ХИГИЕНА - Комплетни и сигурни хигиенски решенија за вашата компанија, канцеларија, дом...

- Средства и препарати за хигиена и дезинфекција
- Производи за хигиена
- Сите видови тоалетна хартија
- Материјали
- Алатки и прибор 
- Машини

Подетално за компанијата

ДЕ-ЛО ХИГИЕНА

Компанијата ДЕ-ЛО ХИГИЕНА нуди комплетни и сигурни хигиенски решенија за вашата компанија, канцеларија, дом... Нудиме професионални средства и препарати за хигиена и дезинфекција, материјали, алатки, прибор, машини за индустријата, HoReCa сегментот, болници, училишта, домаќинства... со висок квалитет, од познати светски брендови. Компанијата постои од 2015 година и веќе е етаблирана на пазарот од југозападниот дел на Македонија. Покрај трговијата со производи, препарати, опрема и машини за одржување на хигиена, имаме и професионална перална за перење на хотелски, ресторански и болнички чаршафи, како и работни униформи. Нудиме комплетни хигиенски решенија за сите индустрии, а би ги издвоиле: прехранбената индустрија, млечната индустрија, производството на сокови, вода, автомобилската индустрија, медицината...
Ги застапуваме брендовите: Diversey, Lucart professional, Vileda professional, Selpak professional, Buzil, Blossom...

de-lo-higiena-clubeconomy

Заштита од вируси и бактерии

За беспрекорна заштита од вируси и бактерии Ви го нудиме сетот за дезинфекција и заштита.

  • • Divodes FG (за брза дезинфекција на површини без плакнење)

  • • Suma alcohol wipes (влажни маримици за дезинфекција на раце и површини)

  • • 5 Vileda крпи за еднократна употреба

  • • Blossom заштитни ракавици за еднократна употреба.

de-lo-higiena-clubeconomy
de-lo-higiena-clubeconomy

Дезинфектант за РАЦЕ

Дезинфектант SoftCare Des E H5 Intellicare 1.3l - Aлкохолен дезинфектант за раце со одлични бакетицидни, фунгицидни и вируцидни дејства.

  • • На база на два алкохоли (етанол и 2 пропанол) и адитиви за нега на кожата.

  • • Соодветен за употреба во јавни објекти и болници. Не содржи мирис и боја што го прави соодветен за употреба во прехрамбени објекти и индустрии.

  • • Ги задоволува стандардите EN1040 и EN1276 за бактерицидност.

  • • Се дозира од SoftCare Intellicare диспензер. Економичен и наменет за тоалети со голема фрекфенција на употреба, како школи, јавни објекти, канцеларии.

  • • Со една вреќичка се добиваат 1300 дезинфекции миења.

Тоалетна хартија

Lucart Proffesional и Selpak Proffesional - Препознатливи брендови кои нудат широка, квалитетна и ценовно поволна палета на тоалетна хартија, хартија за бришење на раце, салфетки, хартиени марамчиња... за домашна и комерцијална употреба.

Професионална програма на хартиени чаршафи за една употреба. Достапни во различни дезени и димензии од брендот FATO.

de-lo-higiena-clubeconomy
de-lo-higiena-clubeconomy

Професионално перење

ДЕ-ЛО ХИГИЕНА има најдобри и најекономични решенија за: перење, сушење и пеглање на чаршафи, навлаки, покривки, пешкири, работни униформи... Професионална перална која користи најнови технологии со највисок квалитет на компоненти и материјали. Услуга исклучително погодна за хотели, болници, ординации, ресторани, фризерски студиа и салони за убавина… Веќе е достапна и за потребите на домаќинствата.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Кирил Вангелов бр. 9 (Довлеџик), 7000 Битола
Град: Битола
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)70/207 566

Социјални медиуми

Лице за контакт

Г-дин Дејан


Мапа