Filters
Пребарување
ЈОГО МЕРКУР дооел
Тел: +389 (0)2/3137 804 - Седиште
Е-пошта: info@jogomerkur.com.mk
Club economy

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ЈОГО МЕРКУР се занимава со производство на ОСОГОВСКИ МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ

- Кравјо, мешано, козјо и овчо сирење
- Урда
- Кравји, мешан, чаден и овчи кашкавал
- Јого брендови
- Путер

30 ГОДИНИ ТРАДИЦИЈА ЗА МЛЕЧНИ ПРОИЗВОДИ - ВИСТИНСКИОТ ВКУС СЕ ПРЕПОЗНАВА

СЕРТИФИКАТИ

ISO 9001 : 2000
HACCP

ЈОГО МЕРКУР дооел

Подетално за компанијата
СИРЕЊЕ
 • • КРАВЈО СИРЕЊЕ

 • • МЕШАНО СИРЕЊЕ

 • • ОВЧО СИРЕЊЕ

 • • КОЗЈО СИРЕЊЕ

 • • БИЕНО СИРЕЊЕ

Види повеќе
КАШКАВАЛ
 • • КРАВЈИ КАШКАВАЛ

 • • МЕШАН КАШКАВАЛ

 • • ОВЧИ КАШКАВАЛ

 • • КОЗЈИ КАШКАВАЛ

 • • ЧАДЕН КАШКАВАЛ

Види повеќе
ЈОГО БРЕНДОВИ
 • • ЈОГОТОСТ ШТЕКА

 • • ЈОГО ТОСТ СЕЦКА

 • • ЈОГО ЕКСТРА БЕЛО

 • • ЈОГО ЕКСТРА КРЕМ

 •  

Види повеќе

Подетално за компанијата

ЈОГО МЕРКУР

ЈОГО МЕРКУР е компанија со повеќе од 25 години постоење на македонскиот пазар. Од самото формирање во 1990 година се занимаваме со промет на млечни производи.

Во состав на компанијата работи и производствениот погон млекарницата Млечна Индустрија ОСОГОВО МИЛК, со капацитет запреработка на 25.000 литри млеко дневно. Млекарницата е лоцирана на падините на Осоговските Планини, во чист регион далеку од индустриски објекти, поточно во село Соколарци, во непосредна близина на Кочани.

Види повеќе
jogo-merkur-clubeconomy
ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПРОИЗВОДИ

Овие природни карактеристике се основа за добивање квалитетна суровина, од која понатаму се произведуваат осоговските млечни производи.

Следејќи ја традицијата на регионот, модерната технологија и европските стандарди, мајсторите со долгогодишно искуство изработуваат производи препознатливи по својата оригиналност, кои се дел од секојдневието на нашите потрошувачи.

Види повеќе
jogo-merkur-clubeconomy
КАРАКТЕРИСТИЧЕН ВКУС

Во 2008 година ЈОГО МЕРКУР ги воведе стандардот за безбедност на храна НАССР и ISO 9001 : 2000, сертифицирани од меѓународна сертификациона куќа.

Осоговските млечни производи со својот карактеристичен вкус и арома ги освојуваат и најпребирливите гурмани.

И после 28 години останавме верни на нашите потрошувачи.

Види повеќе
jogo-merkur-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Бул. Македонска војска бр. 20/10,
1000 Скопје - седиште
Ул. Перо Наков бб, спроти
Металски завод - Магацин и дисконт
Град: Скопје
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)2/3137 804 - Седиште

+389 (0)2/3110 731 - Седиште

+389 (0)2/3110 732 - Магацин

+389 (0)2/2551 203 - Дисконт

+389 (0)2/3137 803 - Сметководство

+389 (0)2/3110 721 - Факс седиште

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа