Filters
Пребарување
КИМ дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Прехранбена индустрија КИМ - производство на:

- Кечап
- Мајонез
- Сок од домати
- Доматно пире, пелати, пасирани домати
- Доматни сосови: Barbecue sauce, Napolitana, Basilico, доматен сос со печурки
- Маринирани печурки, шампињони
- Тартар сос
- Чоколаден прелив
- Карамела фарситура
- Мармалад, џемови со многу вкусови
- Смути

СЕРТИФИКАТИ

ISO 9001
HACCP

Подетално за компанијата

 

01. КИМ

КИМ е компанија посветена на потрошувачите. Основана е во 1999 година, со 100 % домашен капитал. Компанијата работењето го започна со производство на доматен кечап, во пакување од 1 килограм. Денес производната програма на КИМ се состои од производство на доматен кечап, мајонез, сок од домати, тартар сос, чоколаден прелив, мармалади, како и организирање на производство на печурки, нивно пакување и продажба.

02. ПРОИЗВОДИ

Прехранбена индустрија КИМ - производство на:

 • Кечап

 • Мајонез

 • Сок од домати

 • Доматно пире, пелати, пасирани домати

 • Доматни сосови: Barbecue sauce, Napolitana, Basilico, доматен сос со печурки

 • Маринирани печурки, шампињони

 • Тартар сос

 • Чоколаден прелив

 • Карамела фарситура

 • Мармалад, џемови со многу вкусови

 • Смути

03. ДИСТРИБУЦИЈА

Располагаме со сопствена дистрибуција. Производите ги дистрибуираме низ цела Македонија, а испораката се врши најдоцна во рок од 24 часа од направената порачка. Производите на КИМ може да се најдат и на пазарите во Србија, Албанија, Црна Гора и Косово.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Туристичка бр. 5, 1440 Неготино
Град: Неготино
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)43/362 760

+389 (0)43/370 761 - Факс

Социјални медиуми

Лице за контакт

Маријана Јорданова


Мапа

Документи