Filters
Пребарување
КОРСИС

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата КОРСИС се занимава со:

- Изработка на гасни инсталации
- Трговија со гасни уреди
- КОРСИС е дистрибутер на целата програма на UNICAL Италија и на GECA Италија - опрема за гас и за детекција на сите видови гасови

Подетално за компанијата

КОРСИС

Компанијата КОРСИС од Куманово постои и успешно работи од 2006 година. Се занимаваме со дистрибуција и исталација на гасни котли од реномираната италијанска фирма UNICAL, за која сме овластени дистрибутери и на македонскиот пазар ги палсираме сите нејзини производи, меѓу кои има и климатизери и инвертери од најновата генерација.

korsis-clubeconomy

ЕКО ГАСНИ ПЕЧКИ - LAMPART

Во текот на работењето КОРСИС го прошири својот асортиман со еко гасни печки од фирмата LAMPART од Унгарија и гасни горилници од компанијата GB GANZ исто така од Унгарија.

korsis-clubeconomy

СОЛАРНИ СИСТЕМИ

Од 2008 година започнува со продажба и монтажа на соларни системи. Овие соларни системи се користат за производство на топла санитарна вода и за загревање на простории. Придобивка од вакви соларни системи за загревање е од 40 до 50 проценти заштеда на енергенси кои се користи за загревање.

korsis-clubeconomy

ИНСТАЛАЦИИ

КОРСИС е познат на македонскиот пазар и по изведува и инсталации за парно греање, соларни системи, климатизација, водовод и канализација, како во индивидуални куќи, така и во станбени згради и јавни и деловни објекти.

korsis-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Васко Карангелески 112 а,
1300 Куманово
Град: Куманово
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)75/553 314

Социјални медиуми

Лице за контакт

Дарко Пачковски


Мапа