Filters
Пребарување
ЛАКИ ГРИЦ дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ЛАКИ ГРИЦ се занимава со производство на солени грисини

ЛАКИ ГРИЦ со вкус на ким
ЛАКИ ГРИЦ со вкус на кикиритки
ЛАКИ ГРИЦ со вкус на сусам
ЛАКИ ГРИЦ со вкус на пица
- ЛАКИ ГРИЦ со вкус на чили
- ЛАКИ ГРИЦ со вкус на пилешко

ЛАКИ ГРИЦ дооел

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

ЛАКИ ГРИЦ

Компанијата ЛАКИ ГРИЦ произведува солени грисини под брендот ЛАКИ ГРИЦ. Грисините се веќе познати на македонскиот и на пазарите во соседните земји. Се изработуваат од најквалитетно брашно Тип 500, со шест различни вкуса - ким, кикиритка, сусам, пица, чили и пилешко. Пакувани се во ПВЦ дуплекс фолија, со препознатлив дизајн, за количина од 150 грама, со вкус на ким, кикиритки и сусам, во виолетова боја, со вкус на пица и чили во пакување од 50 и 120 грама и со вкус на пилешко во пакување од 50 грама. Покрај овие пакувања имаме и рефус пакување од 3 килограми.

laki-gric-clubeconomy

КВАЛИТЕТЕН ПРОИЗВОД

Компанијата ЛАКИ ГРИЦ постои од 2006 година. Солените грисини ги дистрибуираме на цела територија на Македонија, како и на пазарите во Албанија, Косово, Романија, Италија и Бугарија, што е најдобра потврда за високиот квалитет на нашиот производ. Производите на ЛАКИ ГРИЦ можат да се најдат во маркетите Кит-Го, Супер Кит-Го, Кипер и други маркети.

laki-gric-clubeconomy

ПРОИЗВОДСТВО

Грисините ЛАКИ ГРИЦ се произведуваат од специјално селектирани суровини, со современа технологија и максимална примена на процедурите за безбеднос на храната. Во моментов сме ангажирани да воведеме производство на грисини со уште неколку нови вкусови, што ќе ја зголеми нашата понуда, а ќе им дадеме и поголема можност за избор на нашите потрошувачи.

laki-gric-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Енгелсова бр. 23-16, 2000 Штип
Град: Штип
Држава: Macedonia


Телефони

+389 (0)78/283 650

Социјални медиуми

Лице за контакт

Лазар Давитков +389 (0)78/319 680


Мапа

Документи