Filters
Пребарување
МАК НОВА дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата МАК НОВА се занимава со:

- Трговија со производи за бебиња
- Ексклузивен увозник и дистрибутер за  производите на BABYNOVA, Германија

Со текот на годините, МАК НОВА прерасна во еден од водечките увозници и дистрибутери на бебешки производи, како што се: шишенца, цуцли и друга бебешка галантерија на територијата на Македонија.
Во иднина, ќе ставиме акцент на уште подобра презентација на брендот BABYNOVA и на некои други брендови и нивно афирмирање и дистрибуирање во регионот

МАК НОВА

КАТЕГОРИИ НА ПРОИЗВОДИ

Подетално за компанијата

 

СВЕТОТ Е ПОУБАВ И ПОШАРЕН СО BABY NOVA

МАК НОВА дооел, Виница е еден од водечките увозници и дистрибутери на бебешки производи како што се: шишенца, цуцли и друга бебешка галантерија во Македонија. Нашите производи можете да ги пронајдете во најблиските аптеки ширум републиката (Еурофарм, Супер Тинекс, Виола,). МАК НОВА е ексклузивен увозник и дистрибутер за производите на BABYNOVA, Германија

 

Бебешки шишиња и чашки

BABYNOVA - Бебешки шишиња и чашки, во сите димензии и за сите возрасти. Стандардни шишиња, шишиња со широк врат, стаклени шишиња... Со нашата широка палета на производи ќе будете совршено опремени за секоја ситуација. Нашите производи се BPA free.

 

Dentistar – Првите ортодонтски цуцли

Бебињата ги сакаат цуцлите бидејќи им даваат чувство на сигурност и комфорт. Со цел да им овозможите на Вашите деца употреба на цуцли кои ќе бидат исто така и добри за нивното здравје во BABYNOVA ги развија Dentistar tooth friendly цуцлите, кои се првите ортодонтски цуцли во светот.
Dentistar цуцлите го намалуваат ризикот од појава на стоматолошки неправилности и го помагаат правилниот развој на непцата, запчињата и јазичето на бебето.

 

Максимална удобност

Dentistar цуцлите имаат екстра-рамно вратило, овозможуваат повеќе простор за јазикот на бебето и го намалуваат притисокот врз вилицата и забите дури до 90 %. Овие цуцли му даваат максимална удобност на бебето.

Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Страшо Пинџур бр. 2, 2310 Виница
Град: Виница
Држава: Macedonia


Телефони

+389 (0)33/360 066

Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа