Filters
Пребарување
МЕЧКУЕВСКА КУЌА ПУЖЕ

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Ресторан МЕЧКУЕВСКА КУЌА ПУЖЕ

Национален ресторан со традиционална македонска кујна
- Пастрмајлии
- Ордевери и салати
- Печења
- Традиционални јадења

Организираме веселби и прослави
Жива музика

ПОВЕЛЕТЕ!!!
Наједноставно е ако резервирате

МЕЧКУЕВСКА КУЌА ПУЖЕ

Подетално за компанијата

Подетално за компанијата

ресторан Мечкуеска Куќа – Пуже

Во срцето на Свети Николе од декември 2010 година работи ресторанот Мечкуеска Куќа – Пуже.

Ресторанот функционира на две нивоа, а поседува и летна градина. Со вашето прво зачекорување во ресторанот, чиј ентериер се одликува со елементи на етно куќа, ќе ве пречекаат ведрите лица на персоналот кој ќе ви помогне да влезете во светот на нашите најразличните јадења од менито на ресторанот.

meckuevska-kukja-puze-clubeconomy

прекрасен етно амбиент

Мајсторите на гастрономијата за вас ќе ги подготват специјалитетите кои ќе следат по фантастичните предјадења и ќе ги разгалат вашите сетила, изненадувајќи ве со вкусови кои никогаш не се забораваат. За пријатно расположение ќе придонесат и висококвалитетните вина.

Вашите незаборавни мигови поминете ги во прекрасен невообичаен етно амбиент, каде ќе доживеете мигови на опуштена и мошне пријатна атмосфера, збогатена со звуците на пријатната музика. Од ресторанот ќе си заминете задоволни од беспрекорната услуга и пријатниот амбиент и со нетрпение ќе го очекувате моментот кога повторно ќе се вратите.

meckuevska-kukja-puze-clubeconomy
meckuevska-kukja-puze-clubeconomy

квалитет

Основната идеја на менаџерскиот тим беше да се направи угостителски објект кој со квалитетна храна ќе ги задоволи најпрефинетите гости, а со внимателно дизајнираниот етно ентериер ќе создаде прекрасна атмосфера на вистинска стара македонска куќа.

вкусна храна

Ресторанот Мечкуевска куќа – Пуже, е синоним за највкусна храна, подготвена од најдобрите готвачи, со најквалитетни и секогаш свежи продукти. Нашиот персонал со задоволство ќе ве води низ нашето мени и ќе ви помогне во вашиот избор.

meckuevska-kukja-puze-clubeconomy
Квалитетот и добрата услуга се нашето мото кое не води во самиот врв на угостителството. Она што овој ресторан го прави различен од другите е долгогодишното искуство во кулинарството и врвната услуга по која сме надалеку познати.
Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Вељко Влаховиќ 8, 2220 Свети Николе
Град: Свети Николе
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Г-а Анита
Г-дин Гоце


Мапа