Filters
Пребарување
МИЛА дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата МИЛА се занимава со увоз и продажба на:

- Селотеjп траки од италијанскиот производител VIBAC
- Стреч фолии
- Престреч фолии

Подетално за компанијата

Компанијата МИЛА дооел од Скопје се занимава со трговија на големо, а на пазарот постои од 1990 година. Својата дејност ја базираме исклучиво на увоз на производи со потекло од Европската унија и нивен пласман на македонскиот пазар. Наша специјалност се селотејп траките. Денес сме увозници и главни дистрибутери во Македонија на висококвалитетните селотејп траки, произведени од глобалната компанија VIBAC, Италија.

mila-company-clubeconomy
mila-company-clubeconomy

СЕЛОТЕЈП ТРАКИ

Селотејп траките VIBAC нудат моментално лепење, дури и на неправилни површини. Без разлика дали ќе го изберете квалитет: солвент или акрилик, секогаш можете да сметате на овие траки со висока приспособливост и голема механичка јачина.

Според квалитетот на лепилото, увезуваме два вида селотејп траки: СОЛВЕНТ и АКРИЛ. СОЛВЕНТ траката е изработена со лепило од природна гума (каучок) и има лепливост до температура од –35 степени С. АКРИЛ траката е изработена со лепило на водена база.

СТРЕЧ ФОЛИИ

МИЛА дооел е директен увозник и на висококвалитетни стреч и престреч фолии. Овие фолии ги увезуваме од земјите на ЕУ, имаат врвен квалитет, а во понудата имаме фолии за рачна и машинска употреба.

mila-company-clubeconomy
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Милан Марковиќ бр. 26, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Телефони

+389 (0)2/3085 619

Социјални медиуми

Лице за контакт

Кочо Сотировски, +389 (0)70/262 268


Мапа