Filters
Пребарување
НОВАТЕКС дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата НОВАТЕКС се занимава со трговија на големо со следниве брендови:

HARIBO - гумени бонбони
Melitta - кафе, кафемати и филтри за кафе
Cofesco  -  производи за домаќинство
swirl  -   производи за домаќинство 

Подетално за компанијата

 

НОВАТЕКС

 

НОВАТЕКС ДООЕЛ Скопје е компанија која постои од 1990 година.

Се занимава со трговија на големо и мало, со повеќе брендови, меѓу кои:

  • • HARIBO-гумени бонбони;

  • • MELITTA-артикли за домаќинство;

НОВАТЕКС со овие брендови е веќе 25 години присутен на македонскиот пазар и производите се позиционирани во сите дистрибутивни канали ширум државата.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Скупи 1А бр. 13, населба Карпош, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт

Катерина Павловска


Мапа

Документи