Filters
Пребарување
ТРАНСЛОГ дооел

ОСНОВНА ДЕЈНОСТ

Компанијата ТРАНСЛОГ се занимава  со организирање на транспортни и логистички решенија  до сите дестинации во светот. Воедно нудиме и поединечни транспортни услуги, како и:

- Контејнерски транспорт од вратa до врата (целосен и збирен)
- Бродски чартер превоз на роба во рефус
- Камионски транспорт од вратa до врата
- Авио транспорт

 

ТРАНСЛОГ ЕКПРЕС -  ќерка фирма на Транслог, се занимава со меѓународен транспорт и транспортна дистрибуција во Македонија и Европа со комбиња

СЕРТИФИКАТИ

ISO 9001:2015
IATA CARGO AGENT

Подетално за компанијата

 
ТРАНСПОРТ И ЛОГИСТИКА

ТРАНСЛОГ

 

ТРАНСЛОГ е флексибилна и професионална компанија, предводена од млади и искусни професионалци, основана во 2008 година. Нашите луѓе се обучени да овозможат персонализирана услуга, со вистинска комбинација од цена и време потребно за транзит. Нашиот предизвик е да најдеме иновативни решенија за клиентите, за да бидеме еден чекор пред конкуренцијата.

Сосема свесни за тоа колку е важно да се одржи вистинскиот проток на товар и проток на пари во денешниов динамичен свет, ние секогаш им даваме на клиентите соодветни и навремени информации за секој детаљ поврзан со нивните вредни пратки.

Специјалност на ТРАНСЛОГ е колективниот транспорт, од и до сите дестинации во Европа. Исто така, нудиме и индивидуални транспортни услуги, како и контејнерски превоз, патен превоз, авионски превоз и збирен превоз.

 • Бродски транспорт

  translog-clubeconomy

  Првокласна услуга FCL (Превоз со полн контејнер) во соработка со водечки бродски компании, услуга преку сите регионални пристаништа (Копер, Риека, Плоче, Бар, Драч, Солун, Варна, Бургас). Нашата компанија има многу добри релации со водечките бродски превозници кои работат во регионот, како: MSC, Cosco, Maersk, CMA, Arkas... Ние исто така можеме да обезбедиме и редовна услуга и постојани цени по кубни метри за LCL (Збирен контејнерски превоз) од далечниот исток, со вклучени локални тарифи во местото на потекло. Нашите активности со контејнерски превоз не се ограничени само на море & океан, туку вклучуваат и цел опсег на услуги од врата до врата.

 • Копнен транспорт

  translog-clubeconomy

  Без разлика дали се бара услуга со полн камион или збирен превоз (FTL/LTL), ТРАНСЛОГ ја покрива цела Европа со конкурентна и сигурна услуга. Екстремно добрите односи со локалните и регионалните автопревозници ни даваат можност за редовно ажурирање на информациите поврзани со слободниот простор и местоположбата на празните/полните камиони, како и да обезбедиме врвен приоритет за товарот што е под наша контрола.

 • Авионски транспорт

  translog-clubeconomy

  Од 2016 година нудиме првокласен глобален авионски карго транспорт, врз основа на соработка со сите авиокомпании кои оперираат од/до Скопје и регионалните аеродроми. Нашата услуга не е ограничена само на аеродромот, туку вклучува и целосен опсег на услугите „од врата до врата“. Исто така, на ваше барање достапни се и карго чартер летови. Редовно ги следиме пратките и ги информираме нашите клиенти за нивниот статус и локација како и за претпоставеното време на пристигнување. ТРАНСЛОГ е првиот официјален член на IATA CARGO во Македонија уште од јануари 2017 година.

  Дознај повеќе
 • ЛОГИСТИКА

  translog-clubeconomy

  Ние сме длабоко фокусирани да создадеме и да одржуваме ефикасна едношалтерска услуга и комлетно покривање на логистиката за нашите клиенти. Во нашиот свет на логистика, веруваме дека ништо не е невозможно. Секоја работа ја сфаќаме лично, таа за нас е нов предизвик и ние ги исполнуваме налозите од клиентот со голема страст и посветеност. Нашето регионално знаење и професионално искуство ни дава можности да се справиме со сите ваши барања, без разлика дали се работи за логистика на проекти, логистика на саеми, пакување, складирање, управување со налози, копнена дистрибуција, царинење, логистика на проекти, осигурување...

  Дознај повеќе
 • ТРАНСЛОГ ЕКСПРЕС

  translog-clubeconomy

  ТРАНСЛОГ ЕКПРЕС – основана во 2015 год, како ќерка фирма на Транслог , се занимава со меѓународен транспорт и транспортна дистрибуција во Македонија и Европа со комбиња. Можеме да понудиме соодветни решениja за дистрибуција за секој клиент, избегнувајќи централизирани и неефикасни логистички продукти. Истовремено им нудиме на клиентите поедноставување на работата и преземање на дистрибуцијата на нивните производи, преку адекватни win-win решенија. Нашата флота се состои од сосема нови 5 комбиња, во согласност со најновите еколошки стандарди за ниска емисија на јаглерод диоксид, во согласност со нашата политика на општествено одговорна компанија.

  Дознај повеќе
Содржините, графичките и техничките решенија изработени од тимот на Club Economy се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови и графичко-техничките решенија е казниво со закон.

Контакт информации

Адреса

Улица: Ул. Козле бр. 101/2, 1000 Скопје
Град: Скопје
Држава: Македонија


Социјални медиуми

Лице за контакт
Мапа

Документи